Kaupiamasis (garantuotų palūkanų) ar investicinis gyvybės draudimas (IGD)? Ką pasirinkti?

Pradžia » Kaupiamasis (garantuotų palūkanų) ar investicinis gyvybės draudimas (IGD)? Ką pasirinkti?

Abi draudimo kaupimo rūšys yra geros – tiek kaupiamasis (garantuotų palūkanų), tiek investicinis gyvybės draudimas. Dažnu atveju verta turėti abu, taip išskaidant investicinę riziką ir turint sau pritaikytus draudimus. Norint išsirinkti sau tinkamą draudimo kaupimo rūšį konsultuokitės, nes, tik uždavę visus rūpimus klausimus, priimsite informuotą sprendimą.

  • Paprastas ir saugus būdas kaupti pinigus – kaupiamasis (garantuotų palūkanų) gyvybės draudimas. Tai finansinis įrankis, kuriame investavimo riziką prisiima draudimo įmonė. Sudarius sutartį klientas gauna garantuotas palūkanas, kurios nėra didelės, tačiau gali užtikrinti garantuotą grąžą sutarties pabaigoje.

  • Pasirinkus investicinį gyvybės draudimą, investavimo riziką prisiima sutarties savininkas. Klientas gali rinktis iš keleto investavimo krypčių:

Žemoje rizikoje yra fondai, kurie sudaryti iš obligacijų, tad ilgalaikėje perspektyvoje galima tikėtis 1–4 proc. metinės investicinės grąžos.

Vidutinėje rizikoje yra fondai, kurie sudaryti iš obligacijų ir įmonių akcijų investicijų, tad ilgalaikėje perspektyvoje galima tikėtis 5–8 proc. metinės investicinės grąžos.

Aukštos rizikos fondai yra tie, kurie sudaryti tik iš įmonių akcijų investicijų ir investuojant juose galima tikėtis ilgalaikėje perspektyvoje 5–12 proc. metinės investicinės grąžos.

Praeities investicinių fondų rezultatai nebūtinai atspindės ateities rezultatus. Renkantis investicinį fondą, būtina pasitarti su konsultantu, įsivertinti savo investavimo rizikai tolerancijos lygį ir priimti informuotą sprendimą.

 SVARBU! Įsivertinti, ar konsultantas jums padės ne tik sudaryti sutartį, bet ir ją prižiūrėti. Įprastai finansiniai įrankiai koreguojami keičiantis gyvenimo aplinkybėms, kad dirbtų efektyviai, todėl įrankių peržiūrėjimas bėgant laikui itin svarbus. Taip pat, patikimas konsultantas jums ne tik parekomenduos tinkamą įrankį, bet ir argumentuotai paaiškins, kodėl siūlo tokį įrankį, kokia svarbi žinotina informacija.

Išsamų pasakojimą šia tema galite išgirsti čia, IGD.lt Youtube kanale.

Turite skubių klausimų? Susisiekite +370 662 53053

Registruotis konsultacijai

Konsultacija nemokama. Atsakome per 24 val.

*Būtina užpildyti, kad galėtume su Jumis susisiekti.