Investicinis gyvybės draudimas

Pradžia » Paslaugos » Gyvybės draudimai » Investicinis gyvybės draudimas

Gyvybės draudimas yra galingas ir patikimas finansinis įrankis, turintis daug privalumų. Priežastys  jį įsigyti gali būti skirtingos, priklausomai nuo turimų poreikių. Tačiau draudimo įsigijimas dažniausiai yra susijęs su finansinio saugumo užtikrinimu sau ir savo šeimai. Tai būdas užkirsti kelią galimoms finansinėmis problemoms, su kuriomis Jūs ar Jūsų artimieji gali susidurti ateityje, įvykus nelaimingam atsitikimui. 

Net ir turint puikią finansinę padėtį, niekada nežinome kas gali nutikti, todėl svarstyti ar verta apsidrausti nereikėtų. Gyvybės draudimo įsigijimas yra mažiausia, ką galima padaryti ne tik dėl savo, bet ir savo šeimos gerovės, todėl tai yra vienas svarbiausių finansinių sprendimų. Jeigu norite ne tik apdrausti save, bet ir taupyti ateities poreikiams, verta pasvarstyti apie investicinio gyvybės draudimo įsigijimą. 

Kas yra investicinis gyvybės draudimas?

Investicinis gyvybės draudimas pasižymi gana lanksčiomis sąlygomis ir yra naudingas tuo, jog atlieka dvi funkcijas. Viena esminių funkcijų yra apsauga nelaimės atveju, pavyzdžiui, ligos, traumos, neįgalumo ar esant kitiems sveikatos sutrikimams, kurie yra numatyti sutartyje. Tokiu atveju, draudimo bendrovė Jums išmokės draudimą, kurį galėsite skirti gydymo išlaidoms padengti ar kitiems finansiniams poreikiams patenkinti tam tikrą laikotarpį, kai dėl pablogėjusios sveikatos negalėsite dirbti ir gauti pajamų. Tai suteiks galimybę pasirūpinti savimi, savo šeima ir jaustis finansiškai saugiu.

Kita svarbi funkcija yra taupymas ateities poreikiams. Pasibaigus sutarčiai, draudimo bendrovė grąžina sukauptą pinigų sumą. Ši sukaupta suma yra visų draudėjo įmokų suma, sumažinta draudimo mokesčiais ir padidinta investicine grąža. Kitaip tariant, šiame draudime tam tikra įmokos dalis yra skiriama investavimui, siekiant gauti didesnę finansinę grąžą. Tai suteikia galimybę džiaugtis finansiškai aprūpinta ateitimi. Sukauptos lėšos gali būti skiriamos įvairiems savo bei savo šeimos poreikiams patenkinti, tokiems kaip vaikų mokslai, kelionės, būsto įsigijimas ar atidėtos oriai pensijai. Daugiau informacijos apie investicinį gyvybės draudimą galite rasti DUK skiltyje.

Nuo ko galima apsidrausti?

Be pagrindinio gyvybės draudimo, priklausomai nuo draudimo bendrovės, gali būti pasirenkamos papildomos draudimo apsaugos nuo tokių nelaimingų atsitikimų:

 • kritinės ligos (insultas, infarktas, vėžys bei kitos);
 • neįgalumas dėl nelaimingo atsitikimo;
 • mirtis dėl nelaimingo atsitikimo;
 • visiškas ir nuolatinis darbingumo praradimas;
 • įvairių tipų traumos dėl nelaimingo atsitikimo.

Svarbu žinoti, jog galima apdrausti ne tik save, bet ir savo šeimos narius, tokiu būdu užtikrinant didesnį finansinį saugumą savo šeimai, o ypač vaikams.

Kokie gali būti investicinio draudimo įmokų ir išmokų dydžiai?

Investicinio draudimo įmokos dydis yra pasirenkamas individualiai, atsižvelgiant į finansines galimybes, turimus finansinius poreikius bei tikslus, mokėjimų periodiškumą, pasirinktą bendrąją draudimo sumą, sutarties laikotarpį ir sąlygas, pasirinktas papildomas draudimo apsaugas, investavimo kryptį bei kitus aspektus. Svarbu tai, jog sutartį galima keisti eigoje, pagal poreikį, bei išsiimti dalį sukauptų pinigų be sutarties nutraukimo. Galima mokėti ir tik minimalias periodines įmokas, kurių dydis gali būti skirtingas, priklausomai nuo konkrečios draudimo bendrovės. 

Tuo tarpu investicinio draudimo išmokos dydis įprastai priklauso nuo sumokėtų įmokų sumos, draudimo trukmės, sutarties sąlygų, investicijų pelningumo, asmens amžiaus, sveikatos būklės bei kitų aspektų. 

Tikslius draudimo įmokų ir išmokų dydžius, įvertinus Jūsų individualius poreikius, skaičiuoklės pagalba, Jums pateiks šios srities specialistas.

Pagrindiniai investicinio gyvybės draudimo privalumai

 • Daugiau finansinio saugumo bei užtikrintumo sau ir savo šeimai, įvykus nelaimingam atsitikimui.
 • Vienu metu ne tik apdrausite save, bet ir periodiškai investuosite, tokiu būdu taupysite ateities poreikiams bei apsaugosite savo lėšas nuo infliacijos.
 • Suteikiamos lanksčios sąlygos, todėl prireikus, galima keisti tam tikrus aspektus sutartyje, tokius kaip įmokų dydis, investavimo kryptis ir pridėti ar nuimti papildomas draudimo apsaugas.
 • Investavimu rūpinasi šios srities specialistai, pagal pasirinktą investavimo kryptį, todėl Jums patiems nieko papildomai daryti nereikės.
 • Draudimas galioja visame pasaulyje.
 • Nors draudimo įmokos yra apmokestinamos, suteikiama galimybė pasinaudoti valstybės teikiama gyventojų pajamų mokesčio lengvata.

Išsamiau apie šio draudimo privalumus bei sąlygų palyginimą galite rasti igd.lt aktualios informacijos skiltyje pateiktame vaizdo įraše.

Ką dar reikėtų žinoti, norint įsigyti investicinį gyvybės draudimą?

Investicinis gyvybės draudimas yra susijęs su rizika, kuri tenka pačiam draudėjui. Todėl prieš sudarant sutartį, reikia ne tik paskaityti kitų žmonių atsiliepimus, kurių asmeniniai finansiniai tikslai bei poreikiai gali skirtis nuo Jūsų, bet atidžiai susipažinti su draudimo sąlygomis, sutarties administravimo tvarka, taikomais mokesčiais, įmokų ir išmokų mokėjimo tvarka bei kitais aspektais. Taip pat patartina įsivertinti priimtiną rizikos lygį ir atitinkamai pasirinkti Jums tinkamiausią investavimo kryptį. Konsultantas padės nustatyti Jūsų tolerancijos lygį rizikai. Tokio tipo produktą įsigyti galite tik per draudimo konsultantus.

Šis draudimas gali būti puiki finansinio saugumo užtikrinimo priemonė, jeigu ji bus tinkamai pritaikyta pagal individualius Jūsų poreikius. Prieš sudarant sutartį, rekomenduojama konsultuotis su šios srities specialistu, kuris padės priimti informuotą ir labiausiai Jums tinkamą sprendimą. Užpildykite igd.lt svetainėje esančią kontaktų formą ir gaukite nemokamą mūsų specialisto konsultaciją.

Registruotis konsultacijai

Konsultacija nemokama. Atsakome per 24 val.

*Būtina užpildyti, kad galėtume su Jumis susisiekti.