Investavimas

Pradžia » Paslaugos » Investavimas

Šiais laikais galimybės investuoti tapo lengviau prieinamos nei bet kada anksčiau. Pinigų investavimas yra puikus būdas apsaugoti savo lėšas nuo infliacijos, susikurti finansinę gerovę bei siekti užsibrėžtų asmeninių finansinių tikslų. Pagerinti savo finansinę situaciją niekada nevėlu. Mes tikime, jog su tinkamomis žiniomis bei igd.lt pagalba sėkmingai investuoti gali kiekvienas!

Kas yra investavimas?

Investavimas gali būti ilgalaikis bei trumpalaikis procesas, leidžiantis įdarbinti tam tikrą pinigų dalį. O siekiant ateityje gauti kuo didesnę teigiamą investicijų grąžą, svarbus yra laikas ir periodinis įmokų investavimas. Kitaip tariant, pagrindinis tikslas yra investuoti savo pinigus į turtą, kurio vertė su laiku tikėtina gali augti. Pasirinkti galima įvairias investavimo priemones, tokias kaip investiciniai fondai, akcijos, obligacijos ar nekilnojamas turtas, kurios pasižymi skirtingu rizikos bei grąžos lygiu. Kiekvienas žmogus turėtų turėti individualią investavimo strategiją, atitinkančią jo finansinius tikslus. Tačiau svarbu suvokti, jog investavimas yra ne tik naudingas, bet tuo pačiu susijęs ir su tam tikra rizika. Todėl investavimo sprendimus reikėtų priimti apgalvotai, prieš tai galite pasikonsultuoti su igd.lt specialistu.

Kodėl verta investuoti?

Lietuvoje žmonės investuoja dėl daugelio skirtingų priežasčių, kurios bėgant laikui gali keistis, tačiau esminės priežastys išlieka tokios pačios:

 • Tai suteikia daugiau finansinio stabilumo. Tokiu būdu galima apsisaugoti nuo finansinių sunkumų ar netikėtų išlaidų, kurios gali užklupti ateityje.
 • Investavimas leidžia užsitikrinti finansinę gerovę ir būti finansiškai nepriklausomiems.
 • Galimybė siekti užsibrėžtų finansinių tikslų, tokių kaip naujas būstas, automobilis, keliavimas ar išankstinis išėjimas į pensiją.
 • Pinigų investavimas gali paskatinti turėti geresnį finansinį raštingumą, ypač tuomet kai matomi teigiami investavimo rezultatai.
 • Santaupos yra apsaugomos nuo infliacijos.
 • Kitaip nei įprastas taupymas, investavimas suteikia galimybę įdarbinti savo pinigus ir uždirbti didesnę grąžą.


Kokios yra pagrindinės investavimo priemonės?

 • Indėliai. Tai saugus ir patogus būdas laikyti savo santaupas banke ar kredito unijoje ir už tai gauti palūkanas.
 • Pensijų fondai. Ilgalaikis pinigų investavimas į investicinius fondus, siekiant kaupti lėšas pensijai.
 • Kaupiamasis gyvybės draudimas. Naudingas finansinis įrankis, suteikiantis šansą ne tik apdrausti save nuo nelaimingų atsitikimų, bet ir sukaupti pinigų ateičiai. Kaupiamoji dalis gali būti garantuotų palūkanų arba investuojant į investicinius fondus. Tai įmonių ar vyriausybės skolos vertybiniai popieriai, kitaip dar vadinami „skolos raštelis“. Įsigyjant obligacijas yra skolinami pinigai įmonei ar vyriausybei ir už tai gaunama fiksuota grąža.
 • Nekilnojamasis turtas. Tokiu būdu investuojama į skirtingo tipo gyvenamosios ar komercinės paskirties objektus, su tikslu uždirbti iš nuomos, arba iš NT vertės pakilimo. Taip pat galima investuoti į NT per tam skirtas platformas ir uždirbti iš nuomos, arba skolintis įkeičiant NT.
 • Investiciniai fondai. Suteikia galimybę investuoti į diversifikuotą vertybinių popierių portfelį ir gauti tam tikrą investicinę grąžą. Šis būdas yra tinkamas pasirinkimas pradedantiesiems Investavimas į fondus mažesnėmis sumomis galimas tik per investicinio gyvybės draudimo produktą. Investavimas į akcijas yra viena populiariausių priemonių, kurios grąža priklauso nuo įmonės veiklos rezultatų. Akcijos yra įmonių vertybiniai popieriai, kurie suteikia teisę į nuosavybės dalį.
 • Žaliavos. Apimą procesą, kurio metu yra perkamos ir parduodamos žaliavos arba su žaliavomis susiję vertybiniai popieriai, siekiant uždirbti. Tai gali būti investavimas į auksą, sidabrą, naftą ar kitas žaliavas.
 • Kriptovaliutos. Skaitmeninė valiuta, kurią investuotojai perka bei parduoda esant palankiausioms sąlygoms, siekiant uždirbti kuo didesnę grąžą. Nors šis investavimo būdas gali pasižymėti dideliu grąžos potencialu, kriptovaliutos yra viena rizikingiausių investavimo priemonių.


Kokią sumą reikėtų skirti investavimui?

Klaidingai manoma, jog investavimui reikia skirti dideles pinigų sumas. Tačiau net nedideles pajams uždirbantys žmonės gali investuoti. Skiriama suma gali būti labai individuali, priklausomai nuo finansinių galimybių. Norint žinoti kokią pinigų sumą galima skirti investavimui, reikia tiksliai įvertinti savo finansinę padėtį, jog neperžengtumėte savo galimybių ribos. Svarbiausia tai daryti reguliariai, o prireikus pasikonsultuoti su šios srities specialistu.

Investavimas: nuo ko pradėti?

Norint pasirinkti Jums tinkamiausią investavimo būdą, pirmiausia reikėtų išsigryninti investavimo tikslus, įvertinti toleruotiną rizikos lygį, įvertinti savo finansinę situaciją, žinoti bent pagrindinius investavimo principus bei pasirinkti labiausiai priimtinas investavimo priemones.

Investavimo procesas pradedantiesiems gali atrodyti sudėtingas, tačiau mūsų profesionali ir ilgametę patirtį turinti igd.lt komanda padės nepasimesti ir priimti Jums labiausiai tinkamus bei  informuotus sprendimus. Užpildykite puslapio apačioje esančią užklausos formą ir gaukite Jums skirtą nemokamą pažintinę specialisto konsultaciją. Pažadame, jog investavimo procesą padarysime kur kas paprastesnį, jog galėtumėte lengviau pasiekti užsibrėžtus finansinius tikslus.

Registruotis konsultacijai

Konsultacija nemokama. Atsakome per 24 val.

*Būtina užpildyti, kad galėtume su Jumis susisiekti.