Pensijų kaupimas ir pensijų pakopos

Pradžia » Paslaugos » Pensijų pakopos

Norint senatvėje gyventi oriai ir turėti pakankamai lėšų, atidėlioti pensijų kaupimo neverta. Pensijų kaupimas yra ilgalaikis procesas, todėl kuo anksčiau pradedama taupyti senatvei, tuo didesnę finansinę naudą galima turėti. Saugi ir finansiškai stabili ateitis priklauso nuo šiandien priimtų finansinių sprendimų. Pasirinkite Jums labiausiai tinkančią pensijų kaupimo strategiją ir savo ateitimi pasirūpinkite jau dabar!

Ką reikėtų žinoti apie pensijų kaupimą?

Pensijų kaupimas yra reguliarus tam tikro dydžio įmokų kaupimas pasirinktame pensijų fonde. Šiuos fondus valdo profesionalūs specialistai, kurie gautas įmokas investuoja į skirtingas investavimo priemones, tokias kaip akcijos ir obligacijos. Esminis pensijų kaupimo tikslas yra suteikti galimybę žmonėms, išėjus į pensiją, užsitikrinti pakankamai pajamų iš skirtingų pensijų pakopų ir tokiu būdu palaikyti jų įprastą gyvenimo lygį. Specialistai rekomenduoja, jog pensiją turėtų sudaryti bent 70% buvusių pajamų.

Reguliarus pensijų kaupimas yra protingas ir atsakingas žingsnis, kuris padeda užtikrinti finansinį saugumą, leidžia pasirūpinti oriu gyvenimu senatvėje, turėti daugiau komforto. Kuo ilgiau dvejosite ir atidėliosite šį sprendimą, tuo finansiškai sunkiau gali būti ateityje. Pradėti kaupti pensijai galima įvairiame amžiuje, tačiau geriausia tai padaryti kuo anksčiau.

Kokios yra pensijų pakopos Lietuvoje?

Lietuvoje yra trijų pakopų pensijų sistema, kuri papildo viena kitą. Visos trys pensijų pakopos turi savų privalumų ir skiriasi tam tikrais aspektais.

I pakopa. Tai standartinė valstybinė pensijų sistema, arba dar vadinama ,,Sodros“ pensija. Senatvės pensija yra mokama iš socialinio draudimo įmokų, kurias sumoka dirbantys ir socialinio draudimo įmokas mokantys asmenys. Ši pakopa yra privaloma visiems ir skiriasi nuo kitų tuo, jog šiuo atveju pinigai nėra saugomi ar investuojami, todėl negaunama jokia investicinė grąža, o turtas nėra paveldimas.

II pakopa. Ši pensijų pakopa yra iš dalies savanoriška, nes gyventojai turi teisę, prieš juos valstybei įtraukiant į kaupimą, atsisakyti joje dalyvauti. II pakopa yra pagrįsta kaupimo principu, kai mokamos nustatytos procentinio dydžio įmokos nuo kaupiančiojo darbo užmokesčio bei suteikiamos skatinamosios įmokos iš valstybės kiekvienam kaupiančiajam. Kiekvieno žmogaus į kaupimą skiriamos įmokos skiriasi, nes taupymui atidedama suma priklauso nuo gaunamo darbo užmokesčio. Įmokos yra valdomos pasirinktos pensijų kaupimo bendrovės ir investuojamos finansų rinkose. Sukauptos sumos išmokėjimas vyksta sulaukus pensinio amžiaus. Daugiau informacijos apie sukauptos sumos išmokėjimą ir anuitetų pasirinkimą galite rasti čia.

III pakopa. Savanoriškas pensijos kaupimo būdas, kai mokamos norimo dydžio įmokos, kurioms galioja GPM lengvata, į pasirinktą pensijų fondą. Kaip ir II pakopoje, lėšos yra investuojamos, siekiant uždirbti papildomą grąžą, o sukauptas turtas yra paveldimas. Tai suteikia žmonėms galimybę užsitikrinti finansinį stabilumą sulaukus pensinio amžiaus. Prieš renkantis pensijų fondą, rekomenduojama įvertinti galimą rizikos lygį, mokesčius, sutarties sąlygas bei taisykles. Tai padaryti Jums padės profesionali igd.lt konsultantų komanda.

Kodėl verta kaupti pensijai?

  • Galėsite gyventi oriai ir komfortiškai pensiniame amžiuje, nesumažinant savo poreikių.
  • Būsite finansiškai saugūs ir geriau pasiruošę nenumatytoms išlaidoms.
  • Apsaugosite savo lėšas nuo infliacijos.
  • Gausite paskatas iš valstybės, todėl sukaupsite daugiau.
  • Ne tik taupysite, bet ir įdarbinsite savo pinigus, kurie generuos investicinę grąžą.
  • III pensijų pakopose sukauptos lėšos yra paveldimos.


Nuo ko pradėti?

Jeigu norite išėję į pensiją būti finansiškai užtikrinti ir turėti pakankamai lėšų, pirmiausia įvertinkite savo finansinius poreikius bei tikslus, susikurkite pensijų kaupimo planą ir jo laikykitės. Ilgametę patirtį turinti igd.lt konsultantų komanda gali padėti Jums pasirinkti tinkamiausią pensijų kaupimo strategiją, atsižvelgiant į individualius tikslus bei poreikius.
Užpildykite puslapio apačioje esančią užklausos formą ir gaukite nemokamą asmeninę mūsų specialisto konsultaciją. Nedelskite ir pasirūpinkite savo ateitimi jau dabar!

Registruotis konsultacijai

Konsultacija nemokama. Atsakome per 24 val.

*Būtina užpildyti, kad galėtume su Jumis susisiekti.