Trečia pensijų pakopa - savanoriškas kaupimas

Pradžia » Paslaugos » Pensijų pakopos » Trečia pensijų pakopa

Norint senatvėje gyventi oriai ir turėti pakankamai lėšų, atidėlioti kaupimo pensijai neverta. Pensijų kaupimas yra ilgalaikis procesas, todėl kuo anksčiau pradedama taupyti senatvei, tuo didesnę finansinę naudą galima turėti. Saugi ir finansiškai stabili ateitis priklauso nuo šiandien priimtų finansinių sprendimų.  

Savanoriškas pensijos kaupimo būdas, kai mokamos norimo dydžio įmokos, kurioms galioja GPM lengvata, į pasirinktą finansinį produktą priskirtą III pakopos savanoriškam kaupimui. III pakopai priskiriami du finansiniai produktai, tai investicinis gyvybės draudimas ir III pakopos pensijų kaupimo fondai. Kaip ir II pakopoje, kaupiamos lėšos yra investuojamos, siekiant uždirbti papildomą grąžą, o sukauptas turtas III pakopoje yra paveldimas. Tai suteikia žmonėms galimybę užsitikrinti finansinį stabilumą sulaukus pensinio amžiaus. Prieš renkantis savanoriškai kaupti III pakopoje, rekomenduojama įvertinti galimą rizikos lygį, mokesčius, sutarties sąlygas bei taisykles. Tai padaryti Jums padės profesionali igd.lt konsultantų komanda.

Kada ir kaip pradėti kaupti III pensijų pakopos fonduose?

Pradėti kaupti ir investuoti rekomenduojama reguliariai dirbantiems ir pastovias pajamas gaunantiems asmenims bei norintiems rūpintis savo ateities finansine gerove. Prieš pasirenkant pensijų kaupimo bendrovę reikia išsiaiškinti šio produkto sąlygas, mokesčius ir investavimo galimybes. Pasirinkus III pakopos pensijų kaupimo bendrovę, nustatoma reguliari įmoka, pasirenkamas kaupimo planas(fondas), pasirašoma sutartis. Papildomai prie Jūsų kaupimo gali prisidėti darbdavys, sutuoktinė(-is). 

Kokie privalumai kaupiant III-ios pensijų pakopos bendrovių fonduose?

Pagrindinis privalumas, lyginant su II pensijų pakopa, tai jog žmogui sukaupus pinigus nereiks rinktis anutineto išmokėjimo būdų ir jis gaus visą išmoką, kuri prognozuojamai gali siekti apie 30 proc. buvusių aktyvių pajamų. Tai bus suma, kuri prisidės prie gaunamos I ir II pakopos pensijų išmokų senatvėje. 

III-ios pensijų pakopos bendrovėse kaupiami pinigai yra atskirti nuo pensijų kaupimo bendrovių turto ir laikomi pasirinkto banko depozitoriume prižiūrint Lietuvos bankui.

Jeigu netenkina III pensijų pakopos kaupimo bendrovė, tai galima keisti kaupimo bendrovę sudarant naują sutartį su bet kuria kita kaupimo bendrove ir ten persikelti savo kaupiamą kapitalą bei kaupti toliau.

Kokie trūkumai kaupiant III-ios pensijų pakopos bendrovių fonduose?

Mūsų manymų kaupiant reikalinga disciplina, jog pasiektumėte norimus tikslus. O kaupiant III pakopos pensijų fondų bendrovėse numatoma galimybė daryti įmokas nereguliariai. Nors kai kam tai gali atrodyti kaip privalumas.

Lyginant III pakopos savanoriško kaupimo įrankius, investicinį gyvybės draudimą ir III pakopos pensijų kaupimą bendrovėse, skirtumas yra tarp fondų krepšelio pasirinkimo. Investiciniame gyvybės draudime galima rinktis skirtingus fondus ar vieną fondą pagal jame esančių įmonių ūkio sektorių, regioną, rizikingumą. Taip pat galima keisti savo investavimo planą, investavimo struktūrą ar investavimo planą ir struktūrą. T. y. galima keisti fondus, o juose sukauptą kapitalą galima palikti investiciniai vertei augti ir rinktis kitus fondus darant įmokas tik į naują fondą(-us) arba parduoti fondų investicinius vienetus ir už juos pirkti naujai pasirinkto fondo vienetus, taip pat pervedant toliau įmokas į naujai pasirinktą fondą. Tuo tarpu III pensijų pakopos bendrovėse pasirenkamas vienas fondas, dažniausiai pasirenkama pagal kaupiančiojo amžių, kuris būna skirtas investuoti į akcijas arba akcijas ir obligacijas. 

Atkreipkite dėmesį į pasirenkamus fondus, nes kai kuriuose III-ios pensijų pakopos kaupimo bendrovių sutartyse nebus galimybės nutraukti sutartį anksčiau laiko ar pasiimti dalinės išmokos.

Kokios yra sąlygos norintiems gauti III pakopos pensijos išmoką?

III pakopoje sukauptas lėšas, dalinai arba visas, galite atsiimti bet kada(išskyrus tam tikrose bendrovėse pasirinktus fondus iš kurių negalėsite anksčiau laiko pasiimti lėšų). Tačiau mes rekomenduojame kaupti pensijai ir lėšas panaudoti sulaukus pensinio amžiaus. Prieš atsiimant lėšas visuomet įsivertinkite savo asmeninę mokestinę situaciją. Nes išimant sukauptas lėšas anksčiau negu 5 metai iki pensinio amžiaus gali tekti grąžinti gyventojų pajamų mokesčio lengvatą, jei ja naudojotės, taip pat sumokėti kapitalo prieaugio mokesčius. 

Kaip pasirinkti, kokioje bendrovėje kaupti per III pensijų pakopos fondus?

Galite paanalizuoti III pensijų pakopos bendrovių veiklos rezultatus, kuriuos pateikia Lietuvos bankas. Taip pat atkreipkite dėmesį į kiekvienos bendrovės taikomus mokesčius, kuriuos pateikia Lietuvos bankas. Ši informacija gali padėti išsirinkti norimą bendrovę, kurioje kaupsite savo ateičiai.

Kur kreiptis dėl savanoriško kaupimo III pensijų kaupoje?

Nors daugelis mūsų nenorime galvoti apie gyvenimą senatvėje, norint turėti finansiškai stabilią ateitį, reikia priimti protingus finansinius sprendimus jau šiandien. Nežinote kokia pensijų kaupimo strategija Jums yra tinkamiausia? Kreipkitės į igd.lt asmeninių finansų bei investicijų valdymo ekspertus. Užpildykite puslapio apačioje esančią užklausos formą ir gaukite nemokamą asmeninę mūsų specialisto konsultaciją. Susisiekite su mumis ir mes padėsime Jums  priimti informuotus sprendimus, vedančius finansinės gerovės link!

Registruotis konsultacijai

Konsultacija nemokama. Atsakome per 24 val.

*Būtina užpildyti, kad galėtume su Jumis susisiekti.